تبلیغات هوشمند

اطلاعات بیشتر را دنبال کنید

پینگ پنگ

آموزش تخصصی پینگ پنگ غرب تهران

مطالب مرتبط

لینک های دیگر

پینگ پنگ

پینگ پنگ

پینگ پنگ ورزشی تک نفره و بدون مانند استکه در رده قهرمانی به قدرت بالا و دقیق تکنیکی،ظرفیت خوب هوازی ،قدرت بی هوازی،انعطاف پذیری و زرنگی احتیاج دارد و با در نظر گرفتن این عامل ها و اندازه گیری آن ها ، می توان به نقطه های قوت و ضعف انسان ها پی برد و برای برطرف کردن آن ها تمرین های خوب انتخاب کرد. پینگ پنگ مثل خیلی از ورزش های دیگر احتمالا برای بار اول با وابزار و وسایل ابتدایی به عنوان یک سرگرمی اجتماعی ساده در پایان قرن نوزدهم در انگلستان بازی می شده است. این بازی از بازی تنیس در قرن وسطا گرفته شده است. در طی شصت سال آینده پینگ پنگ به ورزش جهانی تبدیل شده است.

قوانین و مقررات تنیس روی میز

تنیس روی میز از ورزش های با راکت است و به صورت معمولی در جاهای سرپوشیده بازی می شود.این ورزش به سرعت زیاد.دقت.زرنگی و عکس العمل زود احتیاج دارد و باید مغز و عضلات هماهنگ باشند و چشم بتواند با دقیق دیدن زیاد مسیر توپ و شدتید بودن ضربه را حساب کند. به همین علت رشته ورزشی تنیس روی میز از قبیل رشته های دوست داشتنی جوانان به حساب می آید. برخی ورزشکاران بقیه رشته ها هم برای برطرف شدن خستگی و بدست آوردن آرامش خاطر پینگ پنگ بازی می کنندو از آن لذت می برند.

تنیس روی میز

وسایل بازی پینگ پنگ

میز پینگ پنگ :

میز پینگ پنگ یه صورت مستطیل است و درازای آن 74/2 متر و عرض آن 52/1 متر است که ارتفاع آن از زمین 76 سانتی متر است این میز با یک تور به قد 25/15 سانتی متر و درازای 183 سانتی متر از وسط به دوقسمت تقسیم میشود. روی میز باید صاف باشد و رنگ سبز روی میز با خط های سفید خط کشی می شود.

توپ پینگ پنگ :

توپ اختصاصی تنیس روی میز از سلولوئید با وزن 5/2 گرم است.

راکت پینگ پنگ :

از چوب است که سطح آن را با اسفنج ،لاستیک و یا ورقه ای باریک از چوب پنبه می پوشانند.

لباس پینگ پنگ :

معمولا لباس پینگ پنگ از شلوار کوتاه ،پیراهن آستین کوتاه، کفش و جوراب راحت تشکیل شده است.

پینگ پنگ غرب تهران

پینگ پنگ غرب تهران

مقررات بازی:بازی با سرویس شروع می شود و هر کدام از دو رقیب اجازه دارند5 بار سرویس بزنند.سرویس ها در هر 5 امتیاز عوض می شوند مگر اینکه دو رقیب در امتیاز 20 برابر شوند که در این حالت در هر امتیاز سرویس عوض می شود.

بازی در امتیاز 21 تمام می شود . اما اگر دو رقیب در امتیاز 20مساوی شوند بازی تا وقتی ادامه پیدا می کند که یکی از آن دونفر بتوانند 2 امتیاز از نفر مقابل جلو بیفتند.

در موقع سرویس زدن حتما توپ باید در هوا و در حالت آزاد باشد. به همین علت کسی که سرویس می زند باید توپ را به هوا بندازد و آن وقت بزنند.
برخورد کردن توپ با تور زمان سرویس خطا به حساب می آید و نت گفته می شود. در طول بازی توپ نباید بیش تر از یک بار با روی هر یک از دو طرف میز برخورد کند و بعد از برخورد توپ با میز باید حتما به زمین رقیب برگردانده شود .

price : 22.21
طراحی شده: سایت اول
آموزش پینگ پنگ غرب تهران که به آن آموزش تنیس روی میز هم میگویند بصورت حرفه ای و با مربیان مجرب
Visit us on Google+